راهنمای نشر الکترونیک

انتشار کتاب

جهت انتشار کتاب (چاپی، الکترونیک، صوتی و ...) ابتدا از نوار سبز رنگ بالای سایت مطابق تصویر بالا بر روی عبارت "انتشار کتاب" کلیک نمایید تا صفحه زیر را مشاهده نمایید:

ورود ناشر

اگر از قبل به عنوان ناشر عضو سایت شده‌اید کافیست مطابق تصویر بالا، نام کاربری، رمز عبور و کد امنیتی خود را وارد نمایید تا وارد پنل ناشران شوید. چنانچه هنوز ثبت نام نکرده‌اید بر روی عبارت "ثبت‌نام ناشر جدید" کلیک نمایید تا وارد صفحه زیر شوید:

ثبت نام ناشر

مطابق تصویر بالا، موارد خواسته شده را تکمیل نمایید و بر روی دکمه‌ی ثبت‌نام کلیک نمایید تا وارد پنل ناشران شوید. اگر می‌خواهید کتاب الکترونیک (PDF)، میکرروبوک یا مجلات خود را منتشر نمایید از نوار بالایی، وارد بخش "کتاب الکترونیک و مجله" شوید سپس بر روی دکمه سبز رنگ "درج کتاب الکترونیک یا مجله جدید" کلیک نمایید (مطابق تصویر زیر):

کتاب الکترونیک

سپس شما صفحه‌ی زیر را مشاهده می‌نمایید. کافیست در این مرحله مشخصات کامل کتاب را وارد نمایید. هرچه مشخصات کتاب با دقت بیش‌تری درج شود در میزان فروش کتاب تاثیر چشم‌گیری دارد. توجه نمایید که در بخش "معرفی کتاب" بهتر است خلاصه‌ای جذاب از کتاب نوشته شود تا مخاطب را به سمت مطالعه آن کتاب سوق دهد. پس از تکمیل مشخصات کتاب، در بخش "درج فایل الکترونیک" بر روی دکمه‌ی "افزودن فایل" کلیک نمایید و فایل الکترونیک خود را انتخاب نمایید. فایل خود را به صورت یکی از فرمت‌های ورد (word)، ایپاپ (ePUB) یا پی‌دی‌اف (PDF) درج نمایید. توجه شود که فرمت‌های ایپاپ و ورد زودتر منتشر می‌شوند. در پایان بر روی دکمه‌ی "ذخیره و بستن" کلیک نمایید تا کتاب جهت بررسی برای مدیران نوابوک ارسال شود.

درج کتاب الکترونیک

اگر می‌خواهید کتاب صوتی، پادکست یا کپسول آموزشی خود را منتشر نمایید از نوار بالایی، وارد بخش "کتاب صوتی، پادکست و کپسول" شوید سپس بر روی دکمه سبز رنگ "درج کتاب صوتی، پادکست یا کپسول جدید" کلیک نمایید (مطابق تصویر زیر):

کتاب صوتی

سپس شما صفحه‌ی زیر را مشاهده می‌نمایید. کافیست در این مرحله مشخصات کامل کتاب را وارد نمایید. هرچه مشخصات کتاب با دقت بیش‌تری درج شود در میزان فروش کتاب تاثیر چشم‌گیری دارد. توجه نمایید که در بخش "معرفی کتاب" بهتر است خلاصه‌ای جذاب از کتاب نوشته شود تا مخاطب را به سمت مطالعه آن کتاب سوق دهد. پس از تکمیل مشخصات کتاب، در بخش "درج فایل صوتی" برای هر یک از فصل‌های کتاب، عنوان سرفصل را وارد نمایید سپس مدت زمان فایل صوتی آن فصل را وارد نمایید و در آخر با زدن دکمه‌ی "افزودن فایل" فایل صوتی آن فصل از کتاب را وارد نمایید. توجه نمایید که شما می‌توانید کل کتاب را به صورت یک فایل نیز درج نمایید ولی درج کتاب به صورت فصل‌های جداگانه، مخاطب‌پسندتر است. چنانچه پس از افزودن فصل اول، خواهان افزودن فصل دوم کتاب هستید کافیست بر روی دکمه‌ی "افزودن سرفصل جدید" کلیک نمایید و مراحل فصل اول را برای فصل دوم نیز تکرار نمایید. در پایان پس از درج نمودن تمامی فصل‌های کتاب، بر روی دکمه‌ی "ذخیره و بستن" کلیک نمایید تا کتاب جهت بررسی برای مدیران نوابوک ارسال شود.

درج کتاب صوتی

ناشران عزیز توجه نمایند که کتاب‌های صوتی در مدت زمان کوتاهی «کمتر از 3 روز» منتشر خواهند شد ولی کتاب‌های الکترونیک چنانچه فرمت آن‌ها ایپاپ (ePUB) نباشد جهت تولید نسخه‌ی ایپاپ آن‌ها، وارد بخش ویرایش و تولید ایپاپ نوابوک خواهند شد و پس از تولید نسخه‌ی ایپاپ، در سایت منتشر خواهند شد.